• marec

  27

  2024
 • 411
 • 0
Vývoj trhu strešných krytín: Prečo je Ekoternit na vzostupe

Vývoj trhu strešných krytín: Prečo je Ekoternit na vzostupe

V posledných desaťročiach prešiel trh so strešnými krytinami výraznými zmenami odrážajúcimi technologický pokrok, zmeny v preferenciách spotrebiteľov a rastúci dôraz na ekológiu. História strešných materiálov je dlhá a rozmanitá, od tradičných materiálov ako je drevo, kameň a kov, cez azbestocementové výrobky až po moderné PVC krytiny ako je Ekoternit.

 

Minulosť strešných krytín

V 70. a 80. rokoch 20. storočia boli azbestocementové strešné krytiny veľmi časté. Výhodou bola ich odolnosť, pevnosť a relatívne nízka cena. Neskôr sa však ukázalo, že azbest predstavuje vážne zdravotné riziko, čo viedlo k jeho postupnému vyradeniu z výroby a nahradeniu bezpečnejšími materiálmi. Nasledovala éra vláknocementových krytín, ktoré ponúkali podobné vlastnosti ako ich azbestoví predchodcovia, avšak bez zdravotných rizík. Tieto materiály boli obľúbené pre svoj vzhľad, ktorý bol rovnaký ako pri predchádzajúcich azbestových krytinách, ale v dôsledku odstránenia azbestu stratili svoju pevnosť a životnosť.

 

Nové typy strešných krytín

V priebehu 90. rokov a začiatkom 21. storočia sa na trhu začali objavovať nové typy strešných krytín vrátane rôznych plastových a kompozitných materiálov. Medzi ne patria aj PVC strešné krytiny, ktoré prinášali výhody v podobe ľahkosti, flexibility a rozmanitosti dizajnu. Donedávna sa však hlavné výhrady voči týmto materiálom sústreďovali na ich ekologický dopad. Ekoternit, ktorý predstavuje najnovšiu generáciu PVC strešných krytín, rieši tieto výzvy tým, že ako hlavnú vstupnú surovinu využíva recyklovaný plast. Tým sa nielen znižuje množstvo odpadu, ale zvyšuje sa aj celková udržateľnosť výrobku.

Dôležitým medzníkom v histórii strešných krytín bol rastúci dôraz na ekológiu a trvalo udržateľný rozvoj. Spotrebitelia začali uprednostňovať materiály, ktoré sú nielen funkčné a estetické, ale aj šetrné k životnému prostrediu. Ekoternit tak reaguje na súčasné trendy s ohľadom na nutnosť ochrany prírody a zároveň ponúka všetky praktické vlastnosti, ktoré dnešné stavebníctvo vyžaduje.

 

Kľúčové prednosti Ekoternitu

 • Odolnosť a životnosť – Prvým faktorom, ktorý významne prispieva k rastúcej popularite Ekoternitu, je jeho vynikajúca odolnosť a dlhá životnosť. Vďaka vysokej kvalite použitého PVC materiálu je Ekoternit odolný voči extrémnym poveternostným podmienkam, UV žiareniu a mechanickému poškodeniu. To z neho robí ideálnu voľbu pre regióny s premenlivým podnebím.
 • Ekologický prístup – Ekoternit sa vyrába s dôrazom na ekológiu, pričom hlavnú úlohu zohráva recyklovaný plast. Tým sa nielen znižuje množstvo odpadu, ale dochádza aj k obmedzeniu spotreby nových surovín. Tento ekologický prístup k výrobe strešných krytín je čoraz viac vyhľadávaný zákazníkmi, ktorí uprednostňujú udržateľné a ekologické výrobky.
 • Jednoduchá a rýchla inštalácia – Ďalším kľúčovým faktorom, ktorý zvyšuje atraktívnosť Ekoternitu medzi pokrývačmi, je jeho jednoduchá a rýchla inštalácia. Vďaka ľahkosti materiálu a flexibilite je možné krytinu ľahko manipulovať a ukladať, čo výrazne skracuje dobu potrebnú na dokončenie strechy. To je výhodné najmä pri projektoch s obmedzeným časovým rámcom.
 • Estetická univerzálnosť – Ekoternit ponúka širokú škálu farieb a tvarov, čo umožňuje jeho použitie v rôznych architektonických štýloch – od moderných až po tradičné. Vďaka tejto estetickej univerzálnosti je vhodnou voľbou pre rozmanité stavebné projekty, či už ide o novostavby alebo rekonštrukcie starších budov.
 • Ekonomická efektivita – V neposlednom rade je rovnako dôležitým aspektom aj ekonomická výhodnosť Ekoternitu. V porovnaní s tradičnými strešnými materiálmi ponúka veľmi dobrý pomer ceny a výkonu. Nízke náklady na údržbu spolu s dlhou životnosťou ďalej zvyšujú jeho celkovú hodnotu pre zákazníkov.

 

Vzhľadom na tieto faktory nie je prekvapujúce, že Ekoternit zaznamenáva na trhu so strešnými krytinami výrazný vzostup. Jeho kombinácia odolnosti, ekologických vlastností, jednoduchej inštalácie, estetickej univerzálnosti a cenovej výhodnosti oslovuje širokú škálu používateľov – od majiteľov domov až po profesionálnych pokrývačov. V dobe, keď sa čoraz viac ľudí obracia k udržateľným a kvalitným stavebným materiálom, sa Ekoternit javí ako ideálna voľba pre moderné a funkčné strechy.

 

LEAVE A COMMENT

Your comment will be published within 24 hours.

© 2022 Ekologická strešná krytina Ekoternit ®