Popis strešnej krytiny EB4 – Šupina

Tento náš výrobok vás celkom ohromí spôsobom akým verne imituje prírodnú bridlicu. Je vhodná vždy keď je potrebné dodať streche nádych starých časov. Ekoternit Premium EB4 šupina vykúzli úžasný vzhľad na všetkých historických budovách, zrubových stavbách, altánkoch či na pamiatkových objektoch

Strešná krytina Ekoternit veľmi dobre odoláva vysokým teplotám v lete aj veľmi nízkym teplotám v zimných mesiacoch. Naša strešná krytina je tiež odolná voči pôsobeniu UV žiarenia.

Strešná krytina Ekoternit je dôkazom dlhoročných skúseností, všestranného a kvalitného využitia recyklovaného plastu. Pokiaľ premýšľate o najvhodnejšej voľbe strešnej krytiny, veríme, že je pre Vás naša ponuka najlepšia voľba.

Detail produktu

Vlastnosti a technické parametre krytiny EB4 - Šupina

Rozmery 320x320 mm
Hmotnosť 0,70 kg
Hrúbka 5 mm
Počet ks/m2 16,6 ks/m2
Požiarna odolnosť skupina E
Minimálny sklon strechy 28°
Životnosť je predpokladaná dlhá životnosť a to viac ako 30 rokov
Použiteľnosť všetky celodebnené strešné konštrukcie

Montáž

Montáž šablón Ekoternit sa vykonáva na debnení z dosiek OSB 3, alebo zo vzduchosuchých (vlhosť 15-20%) úzkych dosiek o jednotnej minimálnej hrúbke 20mm. Medzi debnením a tepelne-izolačnou vrstvou je nutné dodržať dostatočnú odvetrávaciu medzeru, najmenej 40 mm.

Ako podklad sa používa kontaktná hydroizolačná fólia, ktorej typ a vlastnosti závisia na zložení strešného plášťa. V prípade jednoplášťovej strechy sa používa kontaktná difúzna fólia s vnútornou elastickou membránou pre zaistenie tesnosti okolo vpichu. Fólia sa kladie v pozdĺžnych pásoch.

Montážny návod a technický list ku stiahnutiu

Dokumenty a protokoly EB4 - Šupina

Výrobky firmy Ekoternit sú v zhode s požiadavkami európskych a českých noriem.

Typy strešnej krytiny

VZORKA ZADARMO

Vyplňte formulár a objednajte si vzorky strešnej krytiny ZADARMO

Získať vzorku

KALKULÁTOR CENY

Vyskúšajte náš kalkulátor a urobte si predbežnú predstavu o cene.

Vypočítať
© 2022 Ekologická strešná krytina Ekoternit ®