Popis strešnej krytiny EB2

Zväčšená verzia krytiny EB1 s menej výrazným vzorom. Tento vzor sa líši od EB1 predovšetkým svojou veľkosťou a hmotnosťou. Tvarom taktiež vychádza z osvedčenej českej tradície a spolu s EB1 patrí medzi náš najrozšírenejší výrobok. Skvele sa hodí ako náhrada starých a vyslúžilých strešných šablón rovnakého tvaru.

Strešná krytina Ekoternit veľmi dobre odoláva vysokým teplotám v lete aj veľmi nízkym teplotám v zimných mesiacoch. Naša strešná krytina je tiež odolná voči pôsobeniu UV žiarenia.

Strešná krytina Ekoternit je dôkazom dlhoročných skúseností, všestranného a kvalitného využitia recyklovaného plastu. Pokiaľ premýšľate o najvhodnejšej voľbe strešnej krytiny, veríme, že je pre Vás naša ponuka najlepšia voľba.

Detail produktu

Vlastnosti a technické parametre krytiny EB2

Rozmery 415×415 mm
Hmotnosť 1,35 kg
Hrúbka 5 – 6 mm
Počet ks/m2 8,4 ks/m2
Požiarna odolnosť skupina E
Minimálny sklon strechy 25°
Životnosť je predpokladaná dlhá životnosť a to viac ako 30 rokov
Použiteľnosť všetky celodebnené strešné konštrukcie

Montáž

Strešná krytina Ekoternit sa pokladá na celoplošné debnenie. Doporučujeme podložiť difúznu fóliu alebo inú izoláciu. Doporučujeme zaistiť odvetrávanie podstrešných priestorov.

Pokladanie tejto krytiny je rovnaké ako u eternitovej strešnej krytiny alebo bridlicovej strešnej krytiny a to i v prípade montáže snehových zábran.

Ukotvenie šablón strešnej krytiny je trojbodové tzn. 2 ks najlepšie medených klincov o dĺžke 40 mm a 1 ks vichrovej spony 25 x 27 mm do predvŕtaných dierok. Klince sa nedoklepávajú natesno kvôli dilatácii a nežiaducej deformácii. Pri pokládke je potrebné medzi jednotlivými kusmi zanechávať tzv. DILATAČNÚ MEDZERU 4,9 mm. Špicu prekrývajúceho kusu je potrebné vysunúť o 4,9 mm. V chladnom počasí je kladený väčší dôraz na požadovanú dilatačnú medzeru.

Montážny návod a technický list ku stiahnutiu

Dokumenty a protokoly EB2

Výrobky firmy Ekoternit sú v zhode s požiadavkami európskych a českých noriem.

Typy strešnej krytiny

VZORKA ZADARMO

Vyplňte formulár a objednajte si vzorky strešnej krytiny ZADARMO

Získať vzorku

KALKULÁTOR CENY

Vyskúšajte náš kalkulátor a urobte si predbežnú predstavu o cene.

Vypočítať
© 2022 Ekologická strešná krytina Ekoternit ®