Plastová strešná krytina Ekoternit

Plastová strešná krytina Ekoternit sa vyrába z PVC alebo v prípade novej krytiny Ekoternit EB2 Strong z PP. Podstatnú zložku krytiny tvorí recyklovaný materiál, ktorý je v procese výroby obohacovaný o zložky, ktoré krytine dodávajú farebnú stálosť, ochranu pred UV žiarením a dlhú životnosť.

Strešná krytina Ekoternit sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom, mechanickému poškodeniu a je prakticky nerozbitná. Navyše vynikajúco tlmí hluk dažďa, odoláva slnku, vetru, krupobitiu, mrazu a náhlym zmenám teplôt.

Krytina EB1, EB2, EB3 a EB4 sa po položení na strechu vplyvom tepla dotvára podľa podkladu, čím sa streche dokonalo prispôsobí. Vďaka vysokej tvárnosti možno krytinu navyše veľmi vhodne použiť aj u pologuľatých častí striech, kde by inak bolo potrebné použiť oplechovanie.

V prípade krytiny Ekoternit EB2 Strong je výhodou jej pevnosť a nízka váha, čím je mimoriadne vhodná na strechy s latovaním.

Strešná krytina Ekoternit je vhodná na rodinné domy, pergoly, haly, garáže a priemyselné objekty. Svojím vzhľadom imituje prírodnú bridlicu.

Druhy strešnej krytiny Ekoternit

Strešnú krytinu vyrábame v piatich prevedeniach: EB1, EB2, EB3, EB4 a EB2 Strong. Jednotlivé typy sa líšia rozmermi, tvarmi, hmotnosťou a spôsobom použitia

Ekoternit EB1 – Výraznější vzor

Jedinečné riešenie pre tých, ktorý uprednostňujú klasický tvar strešnej krytiny. Tvarom vychádza z osvedčenej českej tradície a patrí medzi náš najrozšírenejší výrobok. Výrazný vzor dodáva strešnej krytine oslňujúci vzhľad. Skvele sa hodí ako náhrada starých vyslúžilých strešných šablón rovnakého tvaru.

Viac info o krytine EB1

Ekoternit EB2 – Zväčšená EB1

Zväčšená verzia krytiny EB1 s menej výrazným vzorom. Tento vzor sa líši od EB1 predovšetkým svojou veľkosťou a hmotnosťou. Tvarom taktiež vychádza z osvedčenej českej tradície a spolu s EB1 patrí medzi náš najrozšírenejší výrobok. Skvele sa hodí ako náhrada starých vyslúžilých strešných šablón rovnakého tvaru.

Viac info o krytine EB2

Ekoternit EB2 Strong

Novinka v našich strešných krytinách! Ekoternit EB2 Strong je vhodná predovšetkým na laty, čím výrazne znižuje časovú náročnosť realizácie celej strechy. Veľkosťou a tvarom je rovnaká ako EB2, avšak je omnoho pevnejšia a zároveň ľahšia.

Viac info o krytine EB2 Strong

Ekoternit EB3 – Tradičný obdĺžnik

Táto krytina prepožičia vašej streche nadčasový vzhľad. Jedná sa o pôsobivé riešenie pre novostavby a moderné rodinné domy. Toto prevedenie ocení každý zákazník, ktorý chce pre svoj dom viac a to za použitia primeraných finančných prostriedkov. Ekoternit Premium EB3 tradičný obdĺžnik úplne vyniká v hodnotení pomeru cena výkon.

Viac info o krytine EB3

Ekoternit EB4 – Šupina

Tento náš výrobok vás celkom ohromí spôsobom akým verne imituje prírodnú bridlicu. Je vhodná vždy keď je potrebné dodať streche nádych starých časov. Ekoternit Premium EB4 šupiny vykúzli úžasný vzhľad na všetkých historických budovách, zrubových stavbách, altánkoch či na pamiatkových objektoch.

Viac info o krytine EB4

Video prezentácie strešnej krytiny

Hlavné výhody plastovej krytiny

Záruka 22 rokov
Poskytujeme záruku 22 rokov.

Pekný vzhľad
Ekoternit imituje prírodnú bridlicu.

Bezúdržbová
Nie je potrebné ďalšie ošetrenie.

Ľahká
Nezaťažuje zbytočne krovy.

Stálofarebná
Krytina je odolná voči UV žiareniu.

Nerozbitná
Krytina je stále pružná a pochôdzna.

Technické vlastnosti krytiny Ekoternit

Požiarna odolnosť: skupina E
Životnosť: je predpokladaná vysoká životnosť a to viac ako 30 rokov
Minimálny sklon strechy: 20° - 28°
Použiteľnosť: všetky celodebnené strešné konštrukcie
Farba: čierna/antracit

Typy strešnej krytiny

VZORKA ZADARMO

Vyplňte formulár a objednajte si vzorky strešnej krytiny ZADARMO

Získať vzorku

KALKULÁTOR CENY

Vyskúšajte náš kalkulátor a urobte si predbežnú predstavu o cene

Vypočítať

LETÁK/KATALOG EKOTERNIT 2021

Vaša spokojnosť – pod strechou Ekoternit …

Prezrieť
© 2022 Ekologická strešná krytina Ekoternit ®